Zgodnie z zapowiedziami firmy Ubisoft, w tym roku nie doświadczymy kolejnej pełnoprawnej odsłony cyklu Assassin’s Creed. Jednak w 2020 na rynku pojawi się nowa część – Assassin’s Creed: Kingdom!Plotki dotyczące ciekawostki znalezionej na ścianie jednego z budynków w The Division 2 potwierdził dziennikarz Kotaku, zorientowany we francuskiej korporacji i w przeszłości niejednokrotnie ujawniający nowinki związane z marką Ubi.

Kilka dni temu sieć obiegła informacja na temat easter egga zamieszczonego w looter-shooterze od Ubisoft Massive, The Division 2. Na plakacie na jednej ze ścian waszyngtońskiego teatru przedstawiono sztukę Valhalla – bohater na nim widniejący trzyma w dłoni przedmiot do złudzenia przypominający Rajskie Jabłko, artefakt Pierwszej Cywilizacji.

Spekulacje uciął, potwierdzając je, Jason Schreier, dziennikarz serwisu Kotaku! W przeszłości niejednokrotnie ujawniał informacje z obozu francuskiej korporacji, najczęściej dotyczących właśnie serii Assassin’s Creed. W tym wypadku, powołując się na dwa niezależne źródła będące blisko projektu, kolejny Assassin’s Creed nosi roboczy podtytuł Kingdom, a ukaże się w 2020 roku i przeniesie nas do Skandynawii rządzonej przez Wikingów (zatem prawdopodobnie wczesne średniowiecze)! Mimo iż wcześniej dało się słyszeć głosy o części zatytułowanej Legion i umiejscowionej w antycznym Rzymie, co stanowiłoby dopełnienie starożytnej trylogii (Origins – Egipt, Odyssey – Grecja i właśnie Legion – Rzym), to Schreier jednoznacznie odrzucił te spekulacje – “są nieprawidłowe“.