Po długich i męczących bojach związanych z oficjalnym ogłoszeniem Borderlands 3 (poszlak i domysłów nie było końca od kilku lat), w końcu – podczas imprezy PAX East w Bostonie – dostaliśmy pierwsze wieści na temat nadchodzącego looter-shootera odstudia Gearbox SoftwareDziś to sieci trafił zapowiadający grę zwiastun z datą premiery ustaloną na 13 września!

Wraz z debiutem materiału filmowego uruchomiono sprzedaż przedpremierową, która zgodnie z dzisiejszymi standardami, oferuje kilka bogatszych, niż standardowa, edycji. Deluxe Edition oraz Super Deluxe Edition nie różnią się za bardzo fizycznymi dodatkami, chcąc zachęcić graczy przede wszystkim całym bogactwem cyfrowych DLC i malowań dla broni. Najistotniejszą różnicą jest to, że Super Deluxe Edition zawiera przepustkę sezonową, w ramach której posiadacze dostaną bezpłatnie cztery dodatki rozszerzające historię zaprezentowana w podstawowej wersji gry!

Osobną kategorią jest wyjątkowa edycja kolekcjonerska, Diamond Loot Chest Collector’s Edition. W jej skład wchodzą wszystkie cyfrowe DLC, a także w pełni funkcjonalna replika skrzyni Diamond Loot, znanej z poprzedniczek, a także 10 figurek z postaciami z uniwersum Borderlands.

Nowy trailer Borderlands 3 oprócz wspomnianej daty premiery zdradza też kilka dodatkowych szczegółów. Poznaliśmy imiona głównych bohaterów gry – (odpowiednio dla miniatury z poniższego filmu) Zane, Moze, Fl4k oraz Amara. Stawią czoła duetowi antagonistów znanemu też jako The Calypso Twins. Pierwszy gameplay ujawniony zostanie 1 maja podczas specjalnej transmisji!

Jednak jedną z istotniejszych, z dzisiejszego punktu widzenia, informacji jest fakt, iż wydawca – firma 2K Games – zdecydował się na współpracę z firmą Epic Gamesczego efektem jest roczna wyłączność Borderlands 3 na PC dla Epic Games Store. Do pozostałych cyfrowych sklepów dzieło ma zawitać w kwietniu 2020 roku. Co ciekawe, odpowiednia umowa została również zawiązana z AMD, co może skutkować lepszą optymalizacją dla podzespołów tej korporacji i innymi wodotryskami graficznymi.

Borderlands 3 ukaże się 13 września tego roku na komputerach osobistych i konsolach Xbox One oraz PlayStation 4.