Często klawiatury mechaniczne wydają się nam być drogie, tym razem prezentuję idealny kompromis – klawiaturę SPC Gear GK550. Poniżej specyfikacja.

Klawiaturę otrzymujemy w elegancko zaprojektowanym pudełku, w środku poza samą klawiaturą znajdziemy też instrukcję obsługi. Kiedy otwierałem pudełko z klawiaturą to pozytywnie zaskoczyło samo zabezpieczenie klawiatury. Mamy tutaj folię oraz styropianowe obudowanie boków klawiatury, zapewnia to bezpieczeństwo podczas transportu czy też przypadkowego wgniecenia.

Więc, czym charakteryzuje się klawiatura? Mamy tutaj do czynienia z pełnowymiarową klawiaturą, wyposażona w 104 przyciski, odpinaną magnetyczną podpórkę pod nadgarstki, punktowe podświetlenie RGB z aż 18 efektami, przełączniki Kailh Blue i programowalne makra. Dodatkową ciekawą funkcją jest N-Key Rollover, czyli pełny anti-ghosting – dzięki temu możemy wcisnąć wszystkie przyciski i każde z tych wciśnięć zostanie odrębnie zarejestrowane!

Programowalne makra pomogą nam ustawić swoje kombinacje przycisków, jeśli spamujecie czymś to ta klawiatura jest dla was idealna 😀
Warto też wspomnieć o przełącznikach Kailh Blue, są to zamienniki znanych Cherry. Istnieją testy w Internecie które stwierdzają że Kailh mają dokładnie taką samą jakość jak wcześniej wspomniana technologia SPC Gear.

Wykonanie samej klawiatury jest na bardzo wysokim poziomie. Mamy tutaj mieszankę tworzywa sztucznego razem z aluminium. Cała klawiatura jest solidna w dotyku, do tego jest dosyć ciężka (950g) co dla mnie jest akurat idealne ponieważ klawiatura mniej “ślizga się” po biurku. Sama magnetyczna podpórka również jest dobrze wykonana, po stronie która ma kontakt z klawiaturą mamy pianki które chronią obie strony przed rysami czy obtarciami. Spód klawiatury to stopki antypoślizgowe, dwie stopki podwyższające klawiaturę oraz kluczyk do wyjmowania klawiszy.

Fajnym rozwiązaniem jest sam kabel, jest on owinięty w nylonowo-materiałową osłonę. Sama końcówka USB jest zamykana w specjalnej osłonce.

Tak jak już na początku wspomniałem, mamy tutaj 104 przyciski – każdy z nich jest podświetlany, boki dodatkowo mają podświetlenie LED w kolorze białym, które oczywiście możemy w  dowolnej chwili wyłączyć. Całość posiada bardzo rozbudowane tryby RGB, których mamy do dyspozycji aż 18. Dodatkowo możemy sterować szybkością, jak i jasnością danego efektu. Sama jakość światła jest również bardzo dobra, efekty dobrze wyglądają za dnia tak samo dobrze jak w nocy.

Jak klawiatura sprawdza się podczas najważniejszej rzeczy – grania? Bardzo dobrze. Jest ergonomiczna i wygodna, nie męczy palców i same rozmieszczenie klawiszy jest bardzo bardzo wygodne. Fajnym bajerem są makra, które u mnie sprawdziły się świetnie. Klawiatura też świetnie sprawdza się przy codziennym użytkowaniu. Kolorytu dodają tutaj tryby RGB które nadają fajnego designu.

Reasumując, klawiaturę bardzo polecam. Każdemu. Niezależnie czy grasz, czy też spędzasz czas na Facebooku. Ten sprzęt sprawdzi się u każdego. Dodatkowo wygoda, makra oraz ergonomia kupi Cię od razu, przy pierwszym użyciu. Bardzo polecam!

Strona producenta:
https://spcgear.com/products/gk550-omnis-kailh-blue-rgb

Dziękuję firmie SPC Gear za udostępnienie klawiatury! 🙂